Šmarnice 2018

/, Uncategorized/Šmarnice 2018

Šmarnice 2018

Slovenski katehetski urad po pooblastilu Slovenske škofovske konference za leto 2018 skupaj s Celjsko Mohorjevo družbo pripravlja

– šmarnice za otroke z naslovom PRIPOVEDI O MARIJI avtorja Lojzeta Kozarja ml.,

– šmarnice za odrasle z naslovom FATIMSKA PASTIRČKA NAS UČITA ŽIVETI avtorja p. Branka Petauerja OCist.

»Po Mariji k Jezusu,« je bila in je še vedno najbolj varna pot za srečno večnost. Ob letošnjih šmarnicah, namenjenih predvsem otrokom, bomo prisluhnili legendam in zgodbam, ki nam Marijo približajo na poseben način. »O Mariji nam bodo pripovedovali njeni starši, sosedje, znanci, pa tudi taki, ki so se mimogrede srečali z njo,« pravi avtor Lojze Kozar. Vse s samo enim namenom: da bi nebeško Gospo čim bolje spoznali, se navdušili nad njo in jo posnemali. Tako bomo zanesljivo izpolnili Jezusovo voljo in zaživeli kot dobri ljudje, kristjani in državljani.

Otroci bodo ob obisku šmarnic prejemali kartice za igro spomin s šmarničnimi osebami in njihovimi mislimi. Igra spomin – vzorec kartic

Najmlajša svetnika vesoljne Cerkve, ki nista mučenca, je razglasil papež Frančišek 13. maja 2017 v Fatimi. To sta brat in sestra, sveti Frančišek in Jacinta Marto. V letošnjih šmarnicah za odrasle skuša p. Branko Petauer po zgledu dveh otrok odrasle spomniti na Jezusovo naročilo: »Če se ne spreobrnete in ne postanete kakor otroci, nikakor ne pridete v nebeško kraljestvo!« (Mt 18,3). V prvem dnevu piše: »S tem ko jima je Cerkev priznala junaško stopnjo kreposti in svetost, je dokazano, da njuni življenji svetita še danes. Svetita nam, ki smo v veliki meri izgubili občutek za Božjo bližino. S svojo otroško preprostostjo nam pripovedujeta o odnosu do Jezusa in Marije.« Ko bomo odrasli dovolili, da se nas dotakne sporočilo o pomembnosti molitve, žrtve in dobrih del, ki sta nam ga posredovala sveta otroka, bomo tudi mi rasli v milosti pri Bogu in ljudeh.

Več informacij

By | 2018-04-06T09:40:13+00:00 april 6th, 2018|Šmarnice, Uncategorized|