V soboto, 18. junija 2022, nas je okrog 40 katehistinj in katehistov iz vse Slovenije poromalo v slovensko Sibirijo, kot radi rečemo krajem okrog Babnega Polja. Prvi romarji so v ranem jutru vstopili na avtobus pred stolnico sv. Nikolaja v Murski Soboti, zadnji so se nam pridružili v cerkvici sv. Nikolaja v Babnem Polju. Vmes smo se ustavili v cerkvi Srca Jezusovega v Rakeku, predelani po Plečnikovi zamisli, ki jo je dokončno uresničil Jože Valentinčič. V njej posebej nagovarja freska na zlati podlagi, delo akademskega slikarja Mirka Šubica. Umetnine preteklosti smo si z zanimanjem ogledali tudi v starodavnem gradu Snežnik, enem najlepše ohranjenih gradov s pohištvom iz druge polovice 19. stoletja. Obkrožajo ga gozdovi in bujna narava, ki nas je popeljala do osrednjega kraja našega romanja – Babnega Polja. Tam smo bili deležni gostoljubja in dobre volje Alenke Veber, domačinke in turistične vodnice, ki s pravšnjo mero smele misli, ljubezni do domače zemlje in vihravega poguma obnavlja Rihtarjevo domačijo ter prebuja zanimanje za nekoliko odmaknjene kraje naše domovine. Živa pripoved o tamkajšnjem življenju, pokrajini in ljudeh nas je navdušila in spodbudila, da se še kdaj vrnemo v kraje pod Snežnikom.

Skupno romanje smo sklenili z zahvalno sveto mašo, ki jo je daroval murskosoboški škof dr. Peter Štumpf ob somaševanju dr. Franca Zorca, voditelja tajništva SKU. Hvaležni smo za škofove spodbudne besede in njegovo navzočnost na katehetskem romanju. Dan je bil poln prijetnega druženja, čudenja na neštetimi zelenimi odtenki notranjske pokrajine in hvaležnosti za vse prejeto v letu, ki je za nami. Srečanja, kakršno je bilo sobotno, so lepa priložnost za izmenjavo katehetskih izkušenj ter hkrati zagotovilo, da nas podpira tudi molitvena podpora našega katehetskega občestva.