50. katehetski simpozij

Vse katehete, katehiste in katehistinje prijazno vabimo na 50. katehetski simpozij z naslovom Empatija, mladostnik in nove poti evangelizacije, ki bo potekal: 6.–8. februarja pri Svetem Duhu pri Škofji Loki, 12.–15. februarja na Mirenskem Gradu in v Celju ter 18.–20. februarja v Kančevcih. Z nami bodo strokovnjaki s Študijsko-raziskovalnega centra za družino pod vodstvom dr. Andreje Poljanec razmišljali o empatiji in nas spodbudili, da bi odprto pristopali k vsakemu katehizirancu in tudi sodelavcu na župniji. Nato se bomo z g. Matevžem Mehletom, direktorjem zavoda Katoliška mladina, posvetili mladostnikom in pristopom, ki jih nagovarjajo v današnjem svetu. V enem izmed simpozijskih dni pa bomo z g. Simonom Potnikom, župnikom v Slovenj Gradcu, stopili v proces tečaja Alfa, župnijskega programa za evangelizacijo.

Osrednji dogodek letošnjega simpozija bo praznovanje 50 let skupnih katehetskih iskanj in snovanj, ki bo pod geslom Sejalec seje potekalo v soboto, 15. februarja 2020, na Mirenskem Gradu. Ob 12.00 se bomo zbrali pri sveti maši, ki ji bo sledila slavnostna akademija ob 13.30. Praznovali bomo skupaj z našimi škofi, slavnostni govornik pa bo mag. Branko Cestnik.

Za redno obliko katehetskega simpozija se prijavite na: Slovenski katehetski urad, sku@rkc.si, http://sku.rkc.si/, 031 312 110.

Veselimo se skupnega srečanja in praznovanja!

Spletna prijavnica

Dnevni red – Sveti Duh pri Škofji Loki, 6.-8. februar 2020