Slovenski katehetski urad je po pooblastilu Slovenske škofovske konference za leto 2021 skupaj s Celjsko Mohorjevo družbo pripravil:
– šmarnice za otroke z naslovom SVETNIKI SO BILI ČISTO (NE)NAVADNI LJUDJE avtorja Aca Jeranta in
– šmarnice za odrasle z naslovom CAMINO, POT, KI SE ZAČNE NA KONCU avtorja Marka Rijavca.

Šmarnice za otroke SVETNIKI SO BILI ČISTO (NE)NAVADNI LJUDJE nam v obliki razgibanih dialogov med otroki in malim angelom Serafinčkom približajo svetniške like vseh starosti, stanov in obdobij. Otroke vabijo, da bi tudi sami v vsakdanjem življenju pogumno stopili na pot svetosti in vedno bolj postajali Jezusovi prijatelji: »Nihče ni tako dober, da ne bi mogel biti še boljši. Prav tako ni nihče tako velik prijatelj z Jezusom, da ne bi mogel biti še večji.«

Prelistaj

Šmarnice za odrasle CAMINO, POT, KI SE ZAČNE NA KONCU pa nas v svetem Jakobovem letu vabijo, da v mislih prehodimo camino, Jakobovo romarsko pot, ki nas vabi k soočanju z vprašanji o smislu življenja, našem delovanju in poslanstvu. Gre za pot za Gospodom, pot k sebi. Pot, ki krene vedno malo drugače, kot načrtujemo, a nas hkrati vabi, da bi zaupali in se spreminjali – da bi bili bližje Njemu: »Če hoče kdo iti za menoj, naj se odpove sebi in vzame svoj križ ter hodi za menoj« (Mt 16,24).

Prelistaj

Več informacij in naročila: Celjska Mohorjeva družba, tel.: 03 426 48 00, faks: 03 426 48 10, e-pošta: info@celjska-mohorjeva.si

Blagoslovljen Marijin mesec!